SEO-копірайтер — це фахівець, який пише тексти з метою їх адаптації під вимоги пошукових систем. У своїй роботі він використовує ключові слова, аналізує їх частотність, конкурентність та інші метрики, які допомагають правильно використовувати їх у тексті. SEO-копірайтер повинен органічно вписувати ключові слова у текст, щоб не ускладнювати його читання та залишати природний стиль викладу. Але якщо ви поки ще не знаєте, що у вас може краще вийти, не засмучуйтесь. Почати я раджу з рерайтингу, тобто з написання текстів на базі вже наявних у мережі.
Йому потрібно не лише писати, а й https://wizardsdev.com/ формувати сенси, які виділять бренд серед сотень інших. Розвиток відеореклами НЕ позбавив роботи копірайтерів, а навпаки — створив ще одну галузь у цій сфері. Адже переконливий текст, що запам’ятовується, не менш важливий, ніж відеоряд.
Майбутнім абітурієнтам, які обирають професію та планують, де вчитися, в пригоді стане докладна покрокова інструкція «Вступ» від Education.ua. Скористайтеся нею, щоб розібратися з правилами вступу, підготуватися до іспитів, зрозуміти принцип зарахування, зібрати всі документи та не пропустити терміни їхньої подачі. Це автори, які перетворюють ідеї на тексти, працюють у різних жанрах, стилях та обсягах. Головне для них — адаптувати стиль і зміст під потреби аудиторії. Хороший райтер вміє писати просто про складне, дотримуватися стилістичних норм і робити тексти переконливими. Віртуальні програми навчання приваблюють наявністю часу для оцінки ваших робіт.
Штучний інтелект стає потужним інструментом для копірайтерів, але не заміною їм. ШІ допомагає з рутинними завданнями та генерацією ідей, проте не може замінити людську креативність та емоційний інтелект. Успішні копірайтери вчаться використовувати ШІ як доповнення до своїх навичок, а не конкурента.
Якщо це сайт, то знадобиться мінімум рік, щоб почати заробляти, якщо сторінка в соцмережах — від 3 до 10 місяців у кращому випадку. А ще такий спосіб заробітку вимагає вкладення коштів на першому етапі, а ось прибуток може почати приносити нескоро. Ідеальний варіант — розвивати свій блог і паралельно мати ще хоча б 1-2 джерела доходу. Це початковий рівень, який вимагає мінімум досвіду або не вимагає взагалі. Крім уміння писати базові управління персоналом комерційні тексти, для них важливо вміти оперативно всотувати знання. Це дизайнери контенту, які працюють над текстами для сайтів, застосунків, інтерфейсів.
Важливо знати принципи роботи й алгоритми соцмереж, психологію людини, любити спілкуватися з людьми, вміти знаходити підхід до кожного. Зазвичай просування сайтів означає SEO — пошукову оптимізацію. Головна мета — підвищити показники трафіку, конверсії, щоб у результаті підняти позиції сайту в пошуковій видачі. Зазвичай з такими фахівцями співпрацюють фотографи, фотостудії, дизайн-студії, блогери, які потребують обробки великої кількості фотознімків.
Щоб стати хорошим копірайтером і заробляти на життя написанням текстів, потрібно багато чому навчитися. Однак, без бажання і прагнення навряд чи що-небудь вийде. UX — досить молодий напрям у сфері копірайтингу, який фокусується на покращенні зручності навігації сайтом через текст. Орієнтація на користувача вже давно є одним із ключових трендів у вебдизайні, однак якість інтерфейсу досягається не лише дизайном, а й текстом. UX-копірайтер спеціалізується на написанні кнопок, заголовків, форм, меню, випадних вікон, підказок та інших елементів сайту. Щоб рекламні тексти дійсно продавали, копірайтер повинен досконально вивчати товари або послуги, які треба презентувати.
Швидше за все, ваш перший клієнт не платитиме багато. Але і ваша МЕТА полягає в тому, щоб ви попрактикувалися та отримали відгуки від відповідних людей. Я виділила шість навичок копірайтингу, які завжди потрібні.
Але як підробіток онлайн, який можна поєднувати з якоюсь творчою роботою, згодиться. Робота з контентом відкриває безліч варіантів для розвитку — від створення свого блогу до розробки своїх навчальних матеріалів. Ви можете копірайтер віддалено бути як контент-мейкером, так і керувати процесами контент-відділу.